Armağanevler Mah. 23 Nisan Cad. Sırt Sok. no:71 Ümraniye - İSTANBUL
Ücretsiz
Sunum ve Montaj
Tüm Kredi Kartlarına 12 Taksit 

Stor Perde Ölçüsü Nasıl Alınır?

Perde evimizin vazgeçilmez aksesuarlarındandır. Evi şık gösteren en önemli ürünlerdendir. Doğru seçimlerle ve doğru alınan bir ölçümle eşyalarımızla muhteşem, bir bütünlük sağlayacaktır. Birçok perde çeşidi bulunmaktadır.

Her insanın zevkine, evinin modeline, kullanım kolaylığı sağlayan perde çeşitleri vardır. Stor perdeler, zebra perdeler, çift mekanizmalı perdeler, ip perdeler, fon perdeler, tül perdeler, olmak üzere birçok çeşit mevcuttur, hepsinin ölçülendirme ve montajı farklıdır.

 


Perde ölçüsü almadan önce nasıl perde almak istediğiniz konusunda karar vermeniz gerekir Bu kararı vermede perdeyi kullanacağınız alan size yardımcı olacaktır. Perde yaptıracağınızın pencerenin konumuna göre karar vermelisiniz. Ölçümü almak için kâğıt,  kalem ve çelik metreye ihtiyaç duyulmaktadır. Daha sonrada perdenizi nereye monte edeceğiniz tasarlayın ve keşif yapın keşif yapmanın amacı ise perdenin takılacağı yerde camın açılıp açılamama mesafesi ayarlanır.

Mekanizmalı perdelerde cam açılma problemi çıkabilir. Bu daha sonra kullanılma problemlerine yol açabilir.  Ölçü almaya başlamadan önce tabloyu iyice inceleyiniz. Daha sonrada perde ölçümünü almaya başlayabilirsiniz. Can güvenliğiniz için yüksek yerlere çıkarken merdiven kullanınız.

İlk olarak şekilde görüldüğü gibi camınızın her kanadını açılan bölmeleri dikkate alarak ölçün. Sağ sol ve orta kanat şeklinde. Daha sonra camınızın sağ ve sol duvar boşluklarını alınız. Bu ölçüleri alırken duvara kadar veya camdan ne kadar taşılmasını istiyorsanız ona göre ölçünüz. Artık boy ölçüsünü alabiliriz. İlk olarak tavandan camın üstten açıldığı yere kadar ölçün. Şekilde görüldüğü gibi petek var ise tavandan peteğe kadar kısa ölçünüz. Uzun olmasını istiyorsanız tavandan yere kadar ölçünüz. Bu ölçü stili ile artık camınıza tüm perde modelleri uygulanabilir.

Tüm mekanik perde sistemleri konusunda üstün kalite ve hizmet anlayışı ile yola çıkan firmamız her geçen gün ürün yelpazesine yenilikçi modeller ekleyerek siz değerli müşterilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda hizmet vermektedir.
 
 
(+90) 216 481 59 79
Armağanevler Mah. 23 Nisan Cad. Sırt Sok. no:71 Ümraniye - İSTANBUL